profil poczta Grupy, Społeczność forum galeria users blogi

informacje-green

leasure-brown

tips-blue

Znajdujesz się w Start arrow Forum
28.07.2017.
Forum Portalu Edinburgh.com.pl
Witamy, Gość
Proszę Login albo Zarejestruj.    Zapomniałeś hasło?
Kobiety dla Polski - Polska dla Kobiet (1 wejść) (1) Gość
Idź na dół Odpowiedz Ulubione: 0
TEMAT: Kobiety dla Polski - Polska dla Kobiet
#7682
gitara (Użytkownik)
Nawet rozgarnięty
Posty: 40
graphgraph
Użytkownik offline Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Kobiety dla Polski - Polska dla Kobiet 5 Lat, 10 Miesięcy temu Oklaski: 0  
Ze strony glownej III Europejskiego Kongresu Kobiet 2011: http://www.stowarzyszeniekongreskobiet.pl/2011/09/postulaty-iii-europejskiego-kongresu-kobiet.html

Mamy 200 postulatów (2 z nich zostały już zrealizowane w wersji okrojonej). Pozostało jeszcze 198 - są ciągle bardzo aktualne. Tegoroczny Kongres dowiódł, że najważniejsze obecnie są 3 priorytety, związane z, kolejno, kwestiami równości, wolności, solidarności.Jeśli chodzi o RÓWNOŚĆ, to domagamy się:

Nowelizacji ustawy kwotowej, przemienności płci na listach wyborczych oraz parytetu.
Domagamy się 40% kwot w zarządach i radach nadzorczych spółek publicznych (do 2015 r. - dobrowolnych, od 2015 r. - obligatoryjnych).
Domagamy się skutecznych działań monitorujących, edukacyjnych i, przede wszystkim, legislacyjnych na rzecz wyrównania płac kobiet i mężczyzn.
Nieustannie domagamy się powołania pełnomocniczki do spraw równego statusu kobiet i mężczyzn, wybranej w ramach konkursu, kompetentnej i rozumiejącej problematykę równości kobiet i mężczyzn, bo ciągle takiej pełnomocniczki nie mamy.


W kwestiach WOLNOŚCI:

Domagamy się uznania pełnego prawa do decydowania o swoim życiu osobistym, w tym o macierzyństwie (a więc liberalizacji ustawy aborcyjnej, refundowanego zapłodnienia in vitro, bezpłatnej antykoncepcji, edukacji seksualnej w szkołach).
Domagamy się wolności od przemocy, w pierwszym rzędzie ratyfikowania bez zastrzeżeń Konwencji Rady Europy w sprawie zapobiegania oraz zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.
Domagamy się ustawowego obowiązku wspierania przez państwo opieki nad osobami zależnymi (dziećmi, dziećmi niepełnosprawnymi, osobami starszymi).


W kwestiach SOLIDARNOŚCI:

Rok 2012 jest rokiem solidarności międzypokoleniowej. Domagamy się monitorowania i zmiany sytuacji kobiet w wieku przedemerytalnym (50+, 60+), a także kobiet wchodzących na rynki pracy.

Co wy na to?
 
Raport do moderatora   Monitorowany Monitorowany  
  Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
Idź do góry Odpowiedz
Polish Version by JoomlaPL.com Team
Powered by FireBoardPobierz nagłówki ostatnich postów.

Polecamy

forthbridgesmall.jpgSącząc ciepły lub rozgrzewający trunek uważnie przyglądają się największej atrakcji South Queensferry, szkockiej wieży Eiffel'a, mostowi kolejowemu Forth Bridge.

Czytaj całość…
 

Partnerzy

 festiwalsmalllogo.jpg  

 

Wyszukiwarka ofert pracy  

 

 

Kontakt

Skype: r.gasiorek
Mail: office@edinburgh.com.pl
Tel.: +44 7927193152


www.Edinburgh.com.pl