profil poczta Grupy, Społeczność forum galeria users blogi

informacje-green

leasure-brown

tips-blue

Znajdujesz się w Start arrow Artykuły arrow POLONIKA W SZKOCJI - regulamin konkursu
28.07.2017.
POLONIKA W SZKOCJI - regulamin konkursu Drukuj Email
20.10.2010.

Regulamin konkursu fotograficznego 'POLONIKA W SZKOCJI I IRALNDII PÓŁNOCNEJ' . Do wygrania lustrzanka cyfrowa CANON EOS 60D!


  

 

 

 

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

Temat konkursu: POLONIKA W SZKOCJI

 

I. Postanowienia ogólne  

1. Organizatorem konkursu "Fotograficzne polowanie na historię, czyli polonika w Szkocji" (zwanego w dalszej części niniejszego Regulaminu "Konkursem") jest portal Edinburgh.com.pl . 

2. Konkurs trwa od 22 października 2010r. do 30 kwietnia 2011r. 

3. Celem konkursu jest uzyskanie jak najszerszych informacji na temat poloników w Szkocji oraz dokonanie ich fotograficznej archiwizacji.  

4. Polonikami, w rozumieniu regulaminu konkursowego są:

Polonika (łac. Polonicum, polonica) to dokumenty pisane, druki, rękopisy, a także przedmioty, dzieła sztuki, zdjęcia, budowle, cmentarze, pamiątki narodowe i historyczne pochodzenia polskiego, bądź tematycznie związane z Polską lub Polakami, które znajdują się w Szkocji lub Irlandii Północnej.

Można tak nazwać jakiekolwiek nawiązanie do Polski, nie tylko polskie dzieła bądź o polskich sprawach traktujące, lecz także wszelkie wzmianki, często marginalne, tyczące się Polaków. Mówi się tak także o osobach mających z Polakami coś wspólnego, jak np. przodków, mieszkają na byłych ziemiach polskich, wychowały się tam itd. 


II. Warunki uczestnictwa w Konkursie 

1. Konkurs adresowany jest do wszystkich zainteresowanych fotografią, historią i gromadzeniem informacji o miejscach związanych z obecnością Polaków w Szkocji i Irlandii Północnej. 

2. Prace, w postaci fotogramów (zdjęć), powinny przedstawiać polonika z terenu Szkocji lub Irlandii Północnej. 

3. Nadesłane na konkurs fotogramy i ich opisy muszą być pracami własnymi, wcześniej nienagradzanymi. 

4. Technika fotograficzna jest dowolna. Dozwolone jest zestawianie prac ze zdjęciami archiwalnymi. 

5. Aby wziąć udział w Konkursie należy być użytkownikiem portalu Edinburgh.com.pl. W przypadku braku posiadania konta na Edinburgh.com.pl, można założyć je TUTAJ. 

6. W Konkursie udział wezmą wszystkie prace zamieszczone  w GALERII KONKURSOWEJ Edinburgh.com.pl TUTAJ, przy czym zamieszczenie zdjęcia w galerii konkursowej jest równoznaczne ze zgłoszeniem pracy do Konkursu a także akceptacją Regulaminu. Celem zamieszczenia zdjęcie w galerii uczestnik musi być zalogowany. 

7. Aby zdjęcie spełniało wymogi konkursu, musi ono zostać opatrzone OPISEM. OPIS musi zawierać co najmniej kilka zdań z informacjami jednoznacznie identyfikującymi Polonicum, tj.:  miejsce (adres), nazwa lub opis, datę, źródła, historię związaną z tematem zdjęcia, imiona i nazwiska.  

8. Jeden uczestnik Konkursu może umieścić w galerii konkursowej maksymalnie 10 zdjęć. 

9. Możliwe jest również wystawianie serii zdjęć. Jeśli zdjęcia wystawione są jako seria, muszą być jako taka jednoznacznie określone w tytułach prac. Decyzją jury będzie czy zdjęcia będą oceniane jako pojedyncze, czy jako seria. 

10. Uczestnicy zainteresowani wzięciem udziału w wystawie pokonkursowej powinni zdjęcia zamieszczone w galerii konkursowej, przesłać także na adres: konkurs@edinburgh.com.pl  . Przesłane zdjęcie musi mieć w nazwie nik autora i tytuł pracy oraz mieć pełną rozdzielczość max A4 300DPI, JPG.  (patrz punkt IV.2) 

11. Wszystkie prace po zakończeniu konkursu zostaną zarchiwizowane w formie cyfrowej w Konsulacie Generalnym RP w Edynburgu. 

12. Autorzy prac mogą nie ujawniać swojego nazwiska. Można posługiwać się pseudonimem tj. „nickami” aż do momentu ewentualnego przyznania nagrody przez Jury.


III. Wyłanianie laureatów Konkursu  

1. Laureaci Konkursu zostaną wyłonieni przez Jury większością głosów w terminie do 14 dni od dnia zakończenia konkursu. 

2. Rozdziału nagród (oprócz „Nagrody publiczności”) dokonuje Jury, powołane przez organizatora Konkursu. Honorowym członkiem Jury będzie przedstawiciel Konsulatu Generalnego RP w Edynburgu. Konkurs organizowany jest pod patronatem Konsulatu Generalnego RP w Edynburgu. W jury zasiądzie również członek radakcji internetowego magazynu o fotografii fotopolis.pl.

                             


3. Prace będą oceniane pod względem jakości artystycznej i technicznej, trafności tematyki oraz ogólnej atrakcyjności dla potencjalnego odbiorcy. Oceniane będą wyłącznie fotografie posiadające opis. 

4. Członkowie Jury będą zwracać szczególną uwagę na zgodność pracy z tematyką Konkursu, znaczenie pracy dla idei Konkursu oraz oryginalność prezentacji. 

5. Członkowie Jury pełnią swoją funkcję w okresie trwania konkursu to jest od dnia jego ogłoszenia do dnia wyłonienia laureatów. 

6. Decyzje Jury podejmowane są w oparciu o kryteria zapisane w niniejszym regulaminie oraz w załączniku stanowiącym ogólną informację o Konkursie, z zachowaniem zasad bezstronności. 

7. Decyzja Jury jest ostateczna. 

8. W Konkursie przyznane zostaną 3 nagrody oraz 2 wyróżnienia. Lista nagród może się powiększyć. Szczegóły na temat nagród zostaną uzupełnione  w trakcie trwania konkursu.

- I Nagroda – za najlepszą fotografię lub ich serię: 

aparat fotograficzny, lustrzanka cyfrowa CANON EOS 60D standard kit

 

 

II Nagroda ufundowana przez Scottish Polish Cultural Association – za fotografię lub ich serię

aparat fotograficzny, lustrzanka cyfrowa CANON EOS 1000D standard kit

 - I Wyróżnienie – tzw. nagroda publiczności - przyznawana przez użytkowników, tzn. punktowane będą: ilość komentarzy, ilość i wysokość ocen pracy oraz ilość użytkowników odwiedzających galerie użytkownika (adres IP).

Zestaw sprzętu fotograficznego: wysokiej jakości statyw GIOTTOS, torba fotograficzna CALUMET oraz torba na statyw CALUMET 

 

- II Wyróżnienie – dla ,,Eksperta Historycznego”  – przyznana zostanie użytkownikowi, który najaktywniej i w najciekawszy sposób będzie brał udział w komentowaniu prac. Jury podejmie decyzję opierając się na wartości historycznej komentarzy i ich  ilości.

Kupon na zakupy wartości 125 funtów

 

 

III Wyróżnienie - dla „Odkrywcy'' – za fotografię lub ich serię przedstawiającą najciekawsze, mało  znane, nieznane Polonicum, (nawet jeżeli jest wspominane w którymś z artykułów pomocniczych).

Kupon na zakupy wartości 125 funtów 

 

 

 


9. Jury może zdecydować o innym przydziale nagród. 

10. Ogłoszenie wyników Konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w terminie do 28 dni po dacie zakończenia Konkursu. Termin i miejsce odebrania nagrody zostaną ogłoszone na stronie Edinburgh.com.pl, a w przypadku osób, które uzyskały nagrody, zostanie do nich wysłane pisemne, imienne powiadomienie. 

11. Nagrody mogą zostać odebrane wyłącznie osobiście.  


IV. Postanowienia końcowe  

1. Organizator Konkursu zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego wykorzystywania prac w ramach portalu Edinburgh.com.pl oraz w publikacjach przygotowanych przez Edinburgh.com.pl, które pojawią się poza portalem, a związanych z Konkursem, z zachowaniem praw autorskich. 

2. Uczestnicy Konkursu przystępując do Konkursu wyrażają zgodę na wykorzystanie ich prac w wystawie pokonkursowej. 

3. Organizator zastrzega sobie prawo do usunięcia pracy z galerii konkursowej, w przypadku, gdy następuje podejrzenie popełnienia przestępstwa, plagiatu, fałszerstwa lub naruszenie zasad współżycia społecznego. 

4. Organizator zastrzega sobie prawo do usunięcia prac z galerii konkursowej, jeśli nie są one związane z tematem konkursu lub są opisane w sposób nie spełniający wymogów Konkursu, lub są złej jakości technicznej. 

5. Każdy biorący udział w Konkursie potwierdza, że zapoznał się z regulaminem i zgodził się na warunki w nim zawarte.

6. Regulamin może ulec zmianie w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

7. Niniejszy regulamin wchodzi w życie z dniem ogłoszenia Konkursu. 


PATRONAT I WSPARCIE MEDIALNE:
  

 
     

Edinburgh.com.pl 

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY POLONIKA SZKOCJA IRLANDIA PÓŁNOCNA KONKURS FOTOGRAFICZNY POLONIKA SZKOCJA 

Zmieniony ( 30.04.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Polecamy

Kilka mil na północ od Peebles znajduje się wioska Eddleston a przy niej renesansowy Barony Castle wraz ze swoimi ogrodami. Z zamkiem tym łączy się niesamowita historia związana ze stacjonującym tu podczas II Wojny Światowej polskim wojskiem. To tutaj powstała Great Polish Map of Scotland wybudowana przez żołnierzy generała Maczka.

Czytaj całość…
 

Partnerzy

 festiwalsmalllogo.jpg  

 

Wyszukiwarka ofert pracy  

 

 

Kontakt

Skype: r.gasiorek
Mail: office@edinburgh.com.pl
Tel.: +44 7927193152


www.Edinburgh.com.pl