Polacy w Szkocji szukają pracy

8 lipca 2022 by Brak komentarzy

Sytuacja zatrudnienia w Szkocji jest ponura. Liczba Szkotów poszukujących pracy jest najniższa od 10 lat. Media społecznościowe zmieniły jednak tę statystykę w pozytywną.

W Szkocji są Polacy, a w Wielkiej Brytanii jeszcze więcej. Polonia jest jedną z najstarszych w Wielkiej Brytanii i czas to zmienić.

Niektórzy mogli już wcześniej widzieć polskiego ambasadora lub ambasadora Polaków, ale co wiedzieliście o ich historii? Niektórzy z nas wiedzieli tylko, że przybyli do Szkocji przez Londyn i że mieszkają tu do II wojny światowej. Inni Polacy, którzy przybyli z Polski wyjechali do Kanady, Australii, Nowej Zelandii lub też zostali obywatelami Wielkiej Brytanii, więc powinniśmy traktować ich jak prawdziwych ludzi, a nie kosmitów!

Powinniśmy pamiętać o ich historii, bo niektóre z nich pomagały budować nasz kraj i wpływały na jego rozwój na przestrzeni lat.

Polacy w Szkocji szukają pracy i to dobrej. Nie mówimy o byle jakiej pracy, mówimy o dość wyjątkowej pracy – Polak pracujący dla szkockiego rządu!

Ostatnio pracy szukali Polacy w Szkocji (PSS). Są społecznością, która szybko się rozwija. Wielu młodych ludzi wyjechało z Polski i obecnie przeprowadza się do Szkocji w poszukiwaniu pracy. Istnieje zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników, którzy mogą pracować w różnych sektorach gospodarki, tj. produkcja, zasoby ludzkie, finanse itp.

Polska firma rozpoczęła rekrutację aplikacji od wykwalifikowanych pracowników, którzy chcą poszerzyć swoją bazę wiedzy technicznej. Ten artykuł wyjaśnia, jak mogą to zrobić i jakich umiejętności potrzebują

Niepokój budzi rosnąca polska społeczność w Wielkiej Brytanii. W przyszłości Polacy będą musieli wyjeżdżać i emigrować do innych krajów. Ta sekcja pomoże Ci zrozumieć, co to oznacza dla naszego kraju i jak możemy dotrzeć do młodych ludzi, którzy mogą być zainteresowani pracą za granicą.

Polacy w Szkocji szukają pracy. Gardzą życiem w Szkocji częściowo dlatego, że ich przodkowie nie mieli możliwości swobodnego wyboru swojej tożsamości kulturowej, a częściowo z powodu rasizmu, który historycznie był w Szkocji powszechny. Nie chcą się tam przeprowadzać, ale potrzebują pracy, w której mogą się utrzymać.

Ostatnie zmiany gospodarcze i polityczne w Polsce spowodowały globalną migrację. Polacy szukają pracy w Szkocji – kraju, który wciąż w dużej mierze uważany jest za „naród imigrantów”. Wielu Polaków pracuje obecnie na stanowiskach technologicznych i inżynierskich jako specjaliści IT.

Nowe pokolenia Polaków-Sligo, które urodziły się po 2000 roku, mają bardzo różne poglądy na tradycyjną kulturę brytyjską. Czują się swobodnie mówiąc własnym językiem i często czują, że należą do tego miejsca. Cenią także wolność wypowiedzi ponad inne wartości kulturowe, takie jak lojalność, posłuszeństwo czy tradycja. To skłoniło ich do przyjęcia pewnych zachodnich wartości, ale są też bardzo dumni ze swojej tożsamości narodowej i wielu mówi płynnie po polsku i angielsku (zwykle bez akcentów).

Obecnie w Szkocji nie ma pracy, a popyt rośnie. Głównym tego powodem jest to, że w Szkocji nie ma wystarczającej liczby Polaków. Powinniśmy zachęcać Polonię do ubiegania się o pracę w Szkocji, bo to pomoże jej zostać zauważonym przez pracodawców.

Projekt jest finansowany przez polski rząd w formie dotacji i będzie pilotażowy w trzech lokalizacjach – Edynburgu, Glasgow i Carlisle. Celem projektu jest zatrudnienie Polaków w społecznościach lokalnych oraz wspieranie ich rozwoju jako liderów społeczności lokalnych.