Zastanawiasz się nad życiem w Szkocji? Sprawdź cenę mieszkań

8 lipca 2022 by Brak komentarzy

Życie w Szkocji to jedno z najpopularniejszych miejsc dla emigrantów, którzy szukają nowego życia. Biorąc pod uwagę, że istnieje wiele różnych miast o różnej kulturze i stylu życia, znalezienie odpowiedniego miejsca, które odpowiadałoby Twoim potrzebom, może być trudne.

To jest wprowadzenie do 10 tys. mieszkań w Szkocji. Ceny mieszkań w Glasgow i Edynburgu wahają się między 200 a 220 000 funtów (225-250 000 euro), a te w Aberdeen mogą sięgać nawet 135 000 funtów (147 000 euro). Wielkość mieszkań waha się od 637 stóp kwadratowych za mieszkanie typu studio do 1600 stóp kwadratowych za apartament z dwiema sypialniami i łazienką. Ludzie z Austrii przyjeżdżają z Niemiec lub Polski, a niektórzy z Tajlandii przyjeżdżają ze Sri Lanki lub Nowej Zelandii.

Jest to przegląd historii Polaków w Szkocji, w tym powodów ich pobytu w Szkocji i tego, jak wygląda życie w dzisiejszej Szkocji.

Ta sekcja skupia się na historii Polaków w Szkocji. Zawiera informacje o tym, jak przybyli do Szkocji i jak żyją tutaj dzisiaj. Pierwsza część omawia powody, dla których ludzie zdecydowali się osiedlić w Szkocji, druga zaś skupia się na tym, jak wyglądało życie od tamtego czasu. W tym dziale możemy dowiedzieć się wiele o tym, dlaczego tak wielu Polaków osiedliło się na północ od Glasgow, ale także o tym, że jest wielu, którzy wciąż spędzają czas i pieniądze na podróżach do Polski co roku – coś, co było wśród nich bardzo popularne podczas ich wczesne dni jako osadników tutaj.

Z dobrze wyposażonymi mieszkaniami w Glasgow, otrzymanie mieszkania nie jest już kwestią życia i śmierci. Popyt na tanie mieszkania spowodował, że ceny spadły, umożliwiając masowe wprowadzanie się do miasta nowych mieszkańców – nie-Polaków.

Polacy mogli wejść na drabinę nieruchomości dzięki niskim cenom wynajmu w Szkocji. W rzeczywistości, według National Housing Federation , szkockie czynsze są jednymi z najtańszych w Europie. Niedawny raport portalu nieruchomościowego Rightmove ujawnia, że wynajem mieszkania oferuje Polakom około 220 funtów miesięcznie więcej niż Polacy wynajmujący mieszkania w samorządach lokalnych lub spółdzielniach mieszkaniowych (takich jak Bury Council).

Szkocja to nie tylko ładne miejsce do odwiedzenia. To także strategiczna lokalizacja dla Polaków do osiedlenia się i przynajmniej pracy lub nauki.

Szkocki rząd pracuje nad budową Szkocji jako międzynarodowego centrum migracji w przyszłości. A dlaczego nie pojechać do Szkocji, jeśli myślisz o przeprowadzce do nowego kraju?

Jaka jest cena mieszkania w Twoim mieście? Ile trzeba zrobić, żeby tam mieszkać? Czy można kupić mieszkanie w Szkocji, czy utknęliśmy z cenami domów? Jaki jest koszt życia w Szkocji i jaka jest cena wynajmu mieszkania? Jaki jest dobry miesięczny dochód dla Polaka na wygodne życie?

Czy warto przeprowadzić się do Szkocji? W tej sekcji przedstawimy Twoje potrzeby finansowe oraz aktualne ceny mieszkań.

Ten dział dotyczy wynajmu mieszkania na określonym obszarze. Dane o rynku wynajmu są pobierane z różnych źródeł, na przykład z najpopularniejszych wyszukiwarek mieszkań i stron rządowych. Z tych źródeł zebrano dane prezentowane w niniejszym artykule dotyczące liczby mieszkań i cen mieszkań w przeliczeniu na metr kwadratowy w różnych regionach (w niektórych przypadkach w podziale na miasto i województwo). Podsumowując, w tej sekcji przedstawiono przedziały cenowe dla różnych obszarów w celu dokonania porównań.

W Szkocji jest wiele pięknych miejsc do życia. Z cenami jest jednak jeden problem – jest drogo!

Średni koszt mieszkania z jedną sypialnią w Edynburgu to około 1400 funtów. W Glasgow jest podobna różnica w cenie i można ją spotkać również w innych miastach.